Høring - endring i forskrift av 22. mars 2002 om utøvelse av jakt, felling og fangst
Miljødirektoratet sender med dette ut på høring forslag til endring av forskrift av 22. mars 2002 om utøvelse av jakt, felling og fangst.
Det høres nå på endringer i forskriftens § 9 om jegerprøven, § 23 om krav om godkjent ettersøkshund, § 24 om arrangør og gjennomføring av godkjenningsprøve for ettersøksekvipasjer, § 25 om ID-merking, godkjenning og registrering av ettersøkshund og ny § 26 om overgangsbestemmelser. I tillegg høres det på bestemmelser om ikrafttredelse.
Høringsdokumentene og skjema for å gi tilbakemelding finner du på http://www.miljodirektoratet.no/ under høringer. Her finnes også forskrift om endring i forskrift om utøvelse av jakt, felling og fangst fastsatt den 4. mars 2015.
Høringsfristen er 15. februar 2016.