Nord-Odal best i Hedmark og nummer 19 i landet
Forbrukerrådet har testet hvor gode kommunene er til å hjelpe folk som har spørsmål om ulike kommunale tjenester. Nord-Odal kommer best ut i Hedmark og havner på en 19-plass av landets 422 kommuner.
Forbrukerrådet har testet hvor gode kommunene er til å hjelpe folk som har spørsmål om ulike kommunale tjenester. Nord-Odal kommer best ut i Hedmark og havner på en 19-plass av landets 422 kommuner.
Informasjon om parkering og inngang til kommunehuset.
Nord-Odal og Sør-Odal kommuner gjorde i begynnelsen av september tildeling i anbudskonkurransen om å bygge ut bredbånd i Austvatn og Slåstadsæter. Kommunene har i etterkant mottatt klage fra en av tilbyderne.
Fra mandag 24. september blir det nye bestillingsruter mellom Sand og Skarnes via Knapper og Austvatn.
Tirsdag 4. september ble det holdt informasjonsmøte i forbindelse med at GIVAS skal legge hovedledning for vann- og avløp mellom Gardvik og Austvatn. I tillegg skal det etableres pumpestasjoner ved Kjonfossen, Rønningen og Austvatn.
Har du en forretningsidé eller planer om å videreutvikle bedriften for å skape nye arbeidsplasser i kommunen? Da kan du søke om midler fra kommunalt næringsfond. Søknadsfristen er 5. november 2018.
Vi har montert et kamera som tar bilder av Samling daglig. Hver dag klokka 12:00 og 16:00 kommer det et nytt bilde.
Kjempespringfrø er en ettårig hageplante som sprer seg raskt og fortrenger annen vegetasjon. Derfor er den uønsket i norsk natur.
Fra mandag 20. august øker antallet avganger mellom Sand og Eidsvoll.
De siste ukers tørrvær har ført til stor mangel på fôr til husdyr. I utmarka er det fortsatt gras, urter og andre planter som er godt egna som husdyrfôr. Den eneste måten å utnytte ressursene i utmarka er å slippe husdyra på beite. Du som grunneier kan hjelpe bønder i en prekær situasjon.