NY INFORMASJON OM BADEVANN PÅ MORTERUDSTRANDA
Nye badevannsprøver tatt på Morterudstranda 3. juli viser at badevannskvalitet er bra. Det er nå ingen risiko for å bli syk ved bading på grunn av sykdomsfremkallende bakterier i vannet.
Nye badevannsprøver tatt på Morterudstranda 3. juli viser at badevannskvalitet er bra. Det er nå ingen risiko for å bli syk ved bading på grunn av sykdomsfremkallende bakterier i vannet.
Da er sommerferien over for barnehagen, og nytt barnehageår er i gang.
Åpningstider
Kommuneoverlege
Vi tar nå sommerferie
Krav til - og behov for en god vegstandard blir stadig høyere. Aktuelt kurs i vegvedlikehold arrangeres på Skaslien. Kurset er gratis!
20. mai signerte Nord-Odal kommune og Telenor avtale om utbygging av fiberbredbånd mellom Bukkeneset og Granerud. Husstander i området inviteres til informasjonsmøte i Glenna i Samling 15. juni kl 18:00. Aktuelle husstander får egen invitasjon fra Telenor.
Tirsdag ble det kjent at Norkart, som er leverandør av IT-systemer for kart- og eiendomsinformasjon, ble utsatt for et datainnbrudd og at persondata for 3,3 millioner nordmenn er på avveie den 5. mai. Foreløpig er det ingenting som tyder på at Hedmark Kart er berørt.
Fristen for å søke midler fra Odal næringsfond i denne runden er 27. mai.
I år er det klart for en normal 17. mai-feiring igjen, og her finner du programmet.